Kartka dla Rodaka-edycja XII
- 25.04.2022 09:02
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kartka dla Rodaka-edycja XII”, której pomysłodawcą jest Fundacja dla Rodaka z Olsztyna.W ramach wspomnianej inicjatywy uczniowie klas I-III na zajęciach świetlicowych wykonali własnoręcznie piękne wielkanocne kartki wraz z życzeniami, które następnie trafiły do Polaków mieszkających m.in. w: Kazachstanie, Litwie, Białorusi, Ukrainie, Czechach, Belgii, Kanadzie czy Nowej Zelandii. Jednym z warunków podanych przez organizatora było własnoręczne wypisanie życzeń, podpisanie imieniem, podaniem miejscowości, z której pochodzi autor życzeń, a także zachowanie polskiego charakteru życzeń.
- więcej
Sukcesy naszych uczniów w Finałach Konkursu zDolny Ślązak
- 07.04.2022 10:08
We Wrocławiu odbyły się finały konkursu ZDolny Ślązak , który jest organizowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz DODN we Wrocławiu i jest jedynym konkursem, który po uzyskania tytułu laureata zwalnia z egzaminu ósmoklasisty ( z danego przedmiotu).
Nasza szkoła od lat jest kuźnią talentów, nasi uczniowie zawsze znajdują się wśród najlepszych dolnoślązaków.
Niezwykle miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji kuratoryjnych konkursów ZDolny Ślązak nasi uczniowie uzyskali tytuły laureata i finalisty:
Tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego zDolny Ślązak otrzymał Jan Żegota.
Tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak otrzymał Paweł Lekan.
Tytuł Finalisty Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak otrzymali:
Weronika Jeśman
Wojciech Walasek
Jan Żegota
Tytuł Finalisty Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak otrzymał Rafał Żebruń.
Tytuł Finalisty Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak otrzymał Rafał Żebruń.
Tytuł Finalisty Konkursu Języka Polskiego zDolny Ślązak otrzymał Jan Żegota.
Tytuł Finalisty Konkursu Biologicznego zDolny Ślązak otrzymał Jan Żegota.
Konkurs ZDolny Ślązak jest konkursem trzyetapowym – szkolny, powiatowy, wojewódzki, jest on niezwykle wymagający, a zakres materiału, który obowiązuje znacznie wykracza poza podstawę programową. W tegorocznej edycji brało kilkanaście tysięcy uczniów i tylko 100 z każdego przedmiotu awansowała do finału.
Dziękujemy za pracę włożoną w przygotowania, gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
- więcej
Laboratoria Przyszłości
- 02.03.2022 14:18
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 92 100 zł
Zakupiono filament, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, długopisy 3d, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, sprzęt audio-wideo do nagrywania, dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie.
- więcej
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
- 27.09.2021 11:27
- więcej
Nasz udział w Ogólnopolskiej Akcji Żonkile 2021
- 28.04.2021 10:33
Nasz udział w Ogólnopolskiej Akcji Żonkile 2021
Celem akcji było upamiętnienie 78 Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Było ono największym zrywem Żydów podczas II wojny światowej. Powstanie trwało niecały miesiąc i było skazane na niepowodzenie. Mimo tego uczestnicy wiedzieli, że walczą o coś więcej niż życie - o swój honor, godność i człowieczeństwo. Akcji od początku towarzyszy hasło ,,Łączy nas pamięć”. W sposób szczególny, w dzisiejszych czasach jest ono aktualne w edukacji do budowania dialogu ponad podziałami.
Uczniowie klasy VIC i wszystkich klas siódmych podczas lekcji historii skorzystali ze specjalnej oferty edukacyjnej, udostępnionej na stronie internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Na podstawie filmów: ,,Będę pisać” i ,,Muranów – Dzielnica Północna” poznali życie, kulturę i wojenne losy społeczności żydowskiej zamieszkującej Warszawę przed wybuchem II wojny światowej i podczas jej trwania.
Żonkil stał się symbolem pamięci dla bohaterów getta. Ostatni przywódca zrywu – Marek Edelman, w rocznicę wybuchu powstania, składał bukiet żółtych żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. My dzisiaj kultywujemy tę pamięć, bo pamięć jest wielką siłą!
- więcej